O nas

Założycielem „Misiowa” jest Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „MAKS” – „spółdzielnia pedagogów”.

Misiowo nie jest zwykłym przedszkolem – nie chcemy, żeby takie było. U nas nauczyciel nie siedzi za biurkiem i nie stwarza sztucznego dystansu między sobą a maluchami. Przeciwnie – stara się zejść do poziomu dziecka, aby lepiej zrozumieć i odczytać jego potrzeby, lęki, obawy, aby dzielić z nim jego sukcesy, radości i smutki. Nie zastąpimy Waszym dzieciom mamy i taty, ale staramy się, żeby wesoło spędzały czas wolny od zajęć, aby każdego dnia nauczyły się czegoś co będzie im potrzebne w dorosłym życiu, aby umiały zgodnie współpracować w grupie, były bezpieczne, lubiane przez rówieśników i szczęśliwe. Chcemy, aby dzieci, ktre wychowują się w Misiowie miały ułatwiony start w dorosłe życie.

Współczesna rzeczywistość żąda od człowieka elastyczności i wszechstronności. Nie wiemy jakie perspektywy zawodowe będą miały nasze dzieci za 10 czy 15 lat, ale możemy tak wpływać na ich rozwój, aby umiały sobie radzić z problemami, pokonywały przeciwności, wierzyły w siebie, miały przekonanie, że mają wpływ na swoje życie. Już w przedszkolu dzieci nabywają podstaw wszelkich potrzebnych do życia umiejętności. Przyswajają podstawy wszelkich nauk, nabywają sprawności i koordynacji. Najlepiej uczą się tego w grupie – nie za dużej i nie za małej, ale takiej, w której nauczyciel, wychowawca, opiekun ma czas dla każdego dziecka, może się nad nim pochylić i popracować indywidualnie tylko z nim, nad jego problemem.

Cele i zadania „Misiowa” 

Do celów Niepublicznego Przedszkola „Misiowo” w Chorkówce należy zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, wspomaganie i rozwijanie ich aktywności, uzdolnień,  umiejętności społecznych, budowanie wiedzy o świecie, wprowadzanie w świat wrażeń estetycznych poprzez muzykę, teatr  i sztuki plastyczne. Zapewnienie dzieciom równych szans edukacyjnych poprzez stymulowanie ich aktywności, samodzielności i ciekawości, kierowanie i wspomaganie rozwoju dziecka w sposób zgodny z jego wrodzonym potencjałem i   indywidualnymi możliwościami.

Ponadto dzieci objęte są pomocą i terapią pedagogiczną, psychologiczną oraz diagnozą oceniającą ich rozwój. Wszystkie dzieci mogą korzystać z  różnorodnych zajęć dodatkowych, organizowanych na terenie placówki, takich jak j. angielski, tańce, rytmika, warsztaty artystyczne itp.

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku od 6.30 do 17.30!

 

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On Google Plus