Prezentacje
Plac zabaw

Gdy przechodzisz obok placu zabaw, zwykle dobiega stamtąd radosny pisk baraszkujących dzieci. Czasem także płacz ? bo małe starcia o podebrane wiaderko, zajętą bez kolejki huśtawkę, takie sytuacje są nieuniknione i zdarzają się w najlepszym towarzystwie kilkulatków. Nie wahaj się, tylko dołącz do nich razem z dzieckiem. Co prawda nie znajdziesz tu ciszy, ale na pewno wytchnienie, gdy dzieci choć na pewien czas swą uwagę skierują w inną stronę.  Tu dzieci mogą się wyszaleć, czyli zażyć takiej porcji ruchu, która jest im potrzebna do prawidłowego rozwoju. Dlatego już z raczkującym maluszkiem warto wybrać się na plac zabaw i pozwolić mu np. na zabawę w piaskownicy.

Co daje dziecku czas spędzany na placu zabaw?

1. Jest skutecznym lekarstwem na poprawę humoru
2. Działa uspokajająco
3. Pozwala dziecku usprawnić ciało
4. Daje okazję do nawiązania kontaktów 
5. Zapewnia odpowiednią porcję tlenu
6. Zwiększa sprawność intelektualną
7. Uczy pewności ruchów i odwagi 

Ile czasu spędzać na placu zabaw?
Nie da się tego jednoznacznie określić. Ważne, by dziecko każdego dnia mogło swobodnie bawić się, biegać, skakać, bo to są formy aktywności właściwe dla jego wieku. Ruch pobudza system nerwowy . Jeśli dziecko ma za mało różnorodnych bodźców, których dostarcza mu ruch, jego system nerwowy nie działa sprawnie.
Pamiętaj!
Maluch nie jest w stanie przewidzieć, jak działają różne urządzenia na placu zabaw. Nie zdaje sobie też sprawy z ryzyka. Należy więc, nie budząc strachu, spokojnie wytłumaczyć, jak należy się zachowywać w tym miejscu.

  • Naucz dziecko, jak podchodzić do huśtawki
  • Jeśli masz możliwość wyboru, zabierz malca na plac zabaw, który jest ogrodzony. Wybieraj place, których podłoże jest wysypane piaskiem lub wyłożone amortyzującym upadki tworzywem.
Visit Us On FacebookVisit Us On Google Plus